Пропускане към основното съдържание

Реал Мадрид обърна Севиля в уникална драма!

Резервата Рафаел ван дер Ваарт вкара победния гол за 3:2 в 91-та минута

С гол в 91-та минута на Рафаел ван дер Ваарт Реал Мадрид спечели изключително драматична победа с 3:2 над Севиля в мач от 25-я кръг на Примера Дивисион, игран на стадион Сантяго Бернабеу.
Гостите от Севиля поведоха чрез автогол на Чаби Алонсо през първото полувреме и добавиха още един гол в началото на второто след слаба намеса на Икер Касияс.
Това бяха единствените им положения, докато Реал отправи един куп удари, всички до един спасени от невероятния в този мач Андрес Палоп.
Все пак Роналдо върна един гол в 59-та минута, а бързо след това Серхио Рамос изравни.
Последва смазващи предимство на белите, които удариха и три греди. Трябваше обаче да се стигне до 91-та минута, когато Ван дер Ваарт направи добавка отблизо, след удар с глава на Гонзало Игуаин.
Така Реал запази стопроцентовия си рекорд като домакин през този сезон и с трите точки се изравни на върха на класирането с Барселона.

Реал Мадрид - Севиля 3:2

0:1 Чаби Алонсо 9
0:2 Драгутинович 52
1:2 Роналдо 59