Пропускане към основното съдържание

Какво да правим при земетресение

Какво да правим при земетресение
Какво да правим при земетресение:


1. Не се паникьосвайте и не хуквайте да бягате напосоки.

2. Не трябва да напускате сградата, в която се намирате, освен ако можете да излезете на открито до 10 секунди.

3. В никакъв случай не тръгвайте да бягате по стълбите или с асансьора, това може да е смъртоносно.

4. Заемете най-безопасното място в помещението, в което сте – под рамката на вратата, близо до вътрешна стена, колона, под стабилна маса или легло.

5. Ако сте на улицата, застанете далеч от сгради и далекопроводи.

6. Ако земетресението ви завари зад волана, спрете на открито безопасно място и изчакайте.

7. След затихване на земетресението напуснете по най-бързия начин сградата, като преди това изключите тока, газта и водата.


Още по темата

Източник dnes.bg

Коментари

Популярни публикации от този блог

Коледни стихотворения за деца

Елхичке зелена, в гората родена, с дъх чуден на прясна смола и с тънички листи тъй нежни и чисти, на гости при нас си дошла. ............

Пожелания за имен ден

Честит имен ден! Ти знаеш,че малко мисля и много говоря. На днешния ден обаче мислих дълго-о и го измислих: Наздраве, да ти е живо и здраво името!

Имената на джуджетата на дядо Коледа

Счита се, че коледните помощници или повече известни като коледните джуджета на дядо Коледа , произхождат от скандинавските домашни гномчета, познати още от езическата епоха. Съществува поверие, че домашните гномчета пазят дома от злото и са услужливи към хората, които заслужават добро отношение, но към останалите те могат да бъдат изключително зли. В средата на ХIX век скандинавските писатели създават нов образ на познатите гноми - коледни елфи, които правят пакости, но имат добри сърца. Колкото по-популярен става празникът Коледа, толкова повече се пише за елфите и се описват като верни приятели на дядо Коледа.