Пропускане към основното съдържание

Борисов обърка Дамаск с Бейрут

След като президентът Плевнелиев определи чешката делегация като полска, а впоследствие и като чехословашка, и премиерът не остана по назад в гафовете по време на посещението си в Ереван, Армения.


След срещата си с арменския премиер Тигран Саркисян, Бойко Борисов обърка сирийската столица Дамаск с ливанската - Бейрут, съобщи bTV.

„Споделихме и тревогите си, които имаме за Сирия, защото (за българските журналисти казвам) те, арменците, имат доста голяма общност в Бейрут. Също се тревожат за процесите, които има там. Нашата позиция, на България и на ЕС - категорично сме против този режим и това, което се случва в момента, да се избиват граждани в Сирия”, каза Борисов, цитиран от телевизията.

След като му сигнализирали, че е сбъркал той се "поправи" с думите: „Освен в Дамаск, в Сирия, имат голяма общност и в Ливан, в Бейрут – изключително много хора, които живеят в отделни точки на арабския свят, може би, затова така съм бил разбран, но тревогите им са много големи и за двете места - и за Ливан, и за Сирия.

Действително Бойко Борисов е прав, че арменските общности в Дамаск и в Бейрут са доста големи. Международни наблюдатели обаче припомнят, че ситуацията в Ливан е спокойна повече от една година.

След срещата на двамата премиери Борисов заяви, че в културно-исторически план нещата са наред, но в икономически са далече от възможностите, които имат двете страни.

Премиерът е посъветвал колегата си за по-скорошно сваляне на визовия режим, за да се отвори път на бизнеса и като пример в това отношение е дал Русия и Турция, където има облекчение чрез по-гъвкави системи.

В рамките на официалното посещение в Ереван бяха подписани междуправителствено споразумение за сътрудничество в областта на труда и социалната политика и договор за сътрудничество между Арменския държавен педагогически университет "Х. Абовян" и Софийския университет "Св. Климент Охридски“.

Източник dnes.bg

Коментари

Популярни публикации от този блог

Сериен изнасилвач от Хасково с нервно разстройство

Окръжният съд в Хасково не успя да определи мярката на 29-годишния Теньо Стоилов – Лудия, съобщават от Haskovo.info. Той се държал неадекватно в съда и гледал с широко отворени очи, треперел и не отговарял на въпросите.   Поведението му принудило съдия Маргарита Делчева да спре делото до оказване на спешна медицинска помощ на подсъдимия. Медиците констатирали, че Стоилов има нервно разстройство, и го откарали в болница. Така мярката за неотклонение на 29-годишния хасковлия ще се гледа повторно в събота, когато изтича и срокът на 72-часовото му задържане.   Дотогава психиатрична експертиза трябва да определи дали страда от някакво заболяване и разбира значението на извършеното от него престъпление. Експертизата трябва да отговори и на въпроса в състояние ли е Теньо Стоилов – Лудия, да изтърпи наказание "лишаване от свобода".   В сряда Теньо Стоилов е арестуван за отвличане, побой и изнасилване на 26-годишна жена от Димитровград, извършено предния ден. След като я о...

Коледни стихотворения за деца

Елхичке зелена, в гората родена, с дъх чуден на прясна смола и с тънички листи тъй нежни и чисти, на гости при нас си дошла. ............

Елена Петрова смени оператора Светлин с женен бизнесмен

След като стана известно, че мъжът на Елена Петрова Аристотелис Фотилас й плаща, за да няма актрисата други мъже, новото й гадже я зарязало.