Пропускане към основното съдържание

Искат да ме скарат с Борисов заради спецслужбите, смята МВР шефът

Не съм бил в конфликт с Румен Миланов, министър-председателят взе решение да го освободи
"Искат да ме скарат с премиера Борисов чрез спецслужбите”. Това заявява МВР шефът Цветан Цветанов в интервю за „24 часа”.


„Създаването на конфликт между нас е политика, която някои хора се стремят да реализират още от 2008 г. Не съм бил в конфликт с Румен Миланов, министър-председателят взе решение да го освободи”, казва още вицепремиерът.

Той признава, че част от предложенията, които бяха лансирани в публичното пространство преди КСНС, за които Цветанов беше обвинен, че се опитва да стане шапка на всички спецслужби, са на освободения от Борисов шеф на БОРКОР и политически съветник Румен Миланов.

„Искам да подчертая, че секторът за сигурност не е на Цветанов, на премиера Борисов или на партия ГЕРБ, а е на всички български граждани и трябва да бъде управляван на база политически консенсус, който беше постигнат на КСНС”, казва вицепремиерът.

Според него най-силната страна на управлението на ГЕРБ е, че целият Министерски съвет работи като един екип под ръководството на премиера Борисов.
„Никой министър в предишните кабинети не е работил в такъв комфорт с министър-председателя, какъвто е създал премиерът Борисов. Това е причината министрите да са много по-продуктивни, защото те получават както подкрепата от премиера, така също и най-важната подкрепа за реализирането на секторната политика от парламентарната група на ГЕРБ и от независимите депутати, за което искам да им благодаря”, добавя Цветанов.

„Бандитите в България в последните 20 г. получаваха подкрепа и от политическите партии за приемането на закони, които бяха в тяхна услуга и никой не защитаваше интересите на честните български граждани или пък на жертвите на престъпността, ще обърнем пирамидата и ще сме безкомпромисни към престъпниците", категоричен е министърът.

Източник dnes.bg

Коментари

Популярни публикации от този блог

Сериен изнасилвач от Хасково с нервно разстройство

Окръжният съд в Хасково не успя да определи мярката на 29-годишния Теньо Стоилов – Лудия, съобщават от Haskovo.info. Той се държал неадекватно в съда и гледал с широко отворени очи, треперел и не отговарял на въпросите.   Поведението му принудило съдия Маргарита Делчева да спре делото до оказване на спешна медицинска помощ на подсъдимия. Медиците констатирали, че Стоилов има нервно разстройство, и го откарали в болница. Така мярката за неотклонение на 29-годишния хасковлия ще се гледа повторно в събота, когато изтича и срокът на 72-часовото му задържане.   Дотогава психиатрична експертиза трябва да определи дали страда от някакво заболяване и разбира значението на извършеното от него престъпление. Експертизата трябва да отговори и на въпроса в състояние ли е Теньо Стоилов – Лудия, да изтърпи наказание "лишаване от свобода".   В сряда Теньо Стоилов е арестуван за отвличане, побой и изнасилване на 26-годишна жена от Димитровград, извършено предния ден. След като я о...

Коледни стихотворения за деца

Елхичке зелена, в гората родена, с дъх чуден на прясна смола и с тънички листи тъй нежни и чисти, на гости при нас си дошла. ............

Елена Петрова смени оператора Светлин с женен бизнесмен

След като стана известно, че мъжът на Елена Петрова Аристотелис Фотилас й плаща, за да няма актрисата други мъже, новото й гадже я зарязало.