Преглед на печата на 26 март 2013 г.
Това би отворило износа, тъй като таксата от 17,52 евро на мегаватчас за търговците прави неконкурентен българския ток навън. На вътрешните си страници ежедневникът съобщава за готвения конкурс за шефове на "Топлофикация - София". Конкурсът ще стартира най-късно през лятото.
"Труд" се включва в темата със съобщението, че: "Чрез сметките ЧЕЗ ни съветва как да санираме". В сметките за ток, които изпраща на клиентите си ЧЕЗ, от вчера има листовка със съвети как хората могат да се включат в проектите за саниране на многофамилни жилищни сгради по оперативна програма "Регионално развитие". Санирането се подкрепя от ЕС с 63 млн. лв., като е предвидено по проекта да се обновят около 200 блока с поне 3 етажа и поне 6 апартамента в тях.
"Телеграф" обявява с големи букви на първа страница: "Ток, парно и вода гълтат половин заплата". Иде реч за стандартно двустайно жилище. В ЕС българите са енергийно най-бедни. В Испания и Австрия дават 5% от доходите си за сметки.
"Преса" представя възможност да се реализира вариантът: "Одържавяване на енергото ала Тачър". БСП обмисля ЕРП-та да се управляват от акционерно дружество, в което 51% от капитала да притежава държавата, а останалите 49% да се предложат на гражданите.
Министърът на околната среда и водите Юлиан Попов в интервю за "24 часа" заявява:" Думата "усвояване" на европари трябва да се забрани. Тези средства трябва да се използват като лост за привличане на инвестиции. Според мен две са нещата, които обезлюдяват България - образованието и околната среда. Няма друго. Хората съсипват живота си да живеят в чужбина, за да изучат децата си. Много ми се иска в Брюксел позициите, по които България заема експертно отношение, да бъдат добре анализирани. Да защитим българския интерес, а не да приемаме всичко едно към едно."
Половината младежи у нас са безработни, алармират от Българската стопанска камара. Това е отчайващ показател - почти всеки втори младеж нито учи, нито работи. "Реалната безработица сред младите надхвърля 40-45% заедно с обезкуражените и нерегистрираните", обяви зам.-шефът на БСК Димитър Бранков по време на конференция за гъвкавите форми на заетост. 40% от намалената заетост е заради административния ръст на възнагражденията. Реалната безработица по данни на БСК е 18% при официална според НСИ 12.3%, публикува актуализираните данни "Сега".
"Болничните шефове искат райониране на София", отразява желанието им "Труд". Необходимо е това да стане бързо, така че пациентите от "Спешна помощ" да се извозват до 5 болници, където да има обособени мощни спешни центрове. Освен това чрез радиостанция или по телефон да се проверява къде има свободни легла и пациентът да не бъде размотаван излишно.
Източник dnes.bg
Коментари
Публикуване на коментар